Top 5 zalet przedsionka do przyczepy kempingowej, które potwierdzają iż jest on „must have”


Podróże z przyczepą kempingową stają się coraz popularniejsze. Jest to alternatywa dla kamperowania. Przyczepa kempingowa wyposażona jest w część dzienną i sypialnianą. Na pewno wybierając się na wycieczkę całą rodziną, trzeba zadbać o odpowiedni metraż. Jednak w przyczepce może go zabraknąć. Nie oznacza to jednak, że jest się w sytuacji bez wyjścia. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 zalet przedsionków, które mogą się przydać.

Top 1: większy metraż przedsionka do przyczepy kempingowej to większe możliwości podróżowania większą ekipą

Jeśli zastanawiasz się czy warto wybrać przedsionek do przyczepy kempingowej to wiedz, że dzięki temu zyskasz sporo większy metraż. Możesz zaprosić dodatkowe osoby na wyjazd i postawić na dodatek do przedsionka w postaci namiotu. W ten sposób zyskuje się dodatkowe miejsce do snu. Przedsionek do przyczepy zapewnia też pewną dozę prywatności, gdy większość osób znajduje się akurat w przyczepie kempingowej. Taki element gwarantuje sporą prywatność w miejscach postojowych. Można wybrać model z dodatkowymi zasłonami oraz zabezpieczeniami bocznymi.

Top 2: zyskujesz miejsce do przechowywania użytkowanych w czasie wakacji rowerów czy sprzętu do nurkowania

Zaletą jest nie tylko możliwość przebywania w przedsionku sporej grupy ludzi, ale również składowania sprzętu. Na biwak czy wycieczkę z przyczepą jedzie się zawsze obładowanym, rzeczy, które ledwo pomieściły się w samochodzie i przyczepie mogą później, po rozłożeniu przedsionka do przyczepy kempingowej trafić właśnie do niego. Dotyczy to rowerów wiezionych na dachu pojazdu czy też sprzętu do nurkowania, ale i bagaży znajdujących się w bagażniku. Wewnątrz można rozłożyć leżaki, łóżko polowe, ale i grilla.

Top 3: dzięki zamontowaniu podłogi zyskujesz miejsce do zabawy z dziećmi

Podłoga to niezbędny dodatek do przedsionka. Dzięki niej zyskuje się przestrzeń w pełni izolowaną od wilgoci. Jednak to nie jedyna zaleta. Decydując się na przedsionek do przyczepy kempingowej z podłogą, możesz bawić się wewnątrz z dziećmi czy to siedząc na podłodze i grając w planszówki, czy biegając i goniąc się. Oczywiście kupując czy wypożyczając duży przedsionek można go wykorzystać także jako miejsce do tańczenia. Dzieciaki będą zachwycone dodatkową przestrzenią, zwłaszcza gdy nie przepadają za tymi ciasnymi. Możecie bawić się podwijając boczne osłony albo z zasuniętymi, jak Wam wygodnie.

Top 4: w przedsionku do przyczepy kempingowej możesz urządzić sobie strefę kuchenną albo jadalnianą

Wspominaliśmy już, że w przedsionkach do przyczep kempingowych można trzymać grilla. Dlatego będzie to świetna strefa kuchenna. Nie trzeba korzystać z małego stolika w przyczepie, skoro ma się kilka metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni do wykorzystania. Gdy już przyrządzicie posiłek, możecie wszyscy wspólnie zjeść rozkładając stół wewnątrz przedsionka i rozkładając przenośne krzesła. Być może nie są to luksusowe warunki, jednak na pewno znacznie lepsze niż w namiocie. Co ważne w takim miejscu nie będziecie mieć problemów z komarami, gdy zasuniecie moskitiery. Co ciekawe znajdziesz również osobne namioty kuchenne, które mogą stać się częścią dużego przedsionka

Top 5: przedsionek do przyczepy kempingowej jest doskonałą ochroną przed owadami, wysoką temperaturą i wilgocią

Warto zwrócić uwagę na budowę przedsionka. Otóż ma on lekki szkielet z metalowymi wieszakami. Sam materiał to tworzywo sztuczne odporne na wiatr, wilgoć i wysoką temperaturę. Solidna konstrukcja idzie w parze z łatwością utrzymania przedsionka w czystości. Ochrona przed wiatrem i wilgocią jest solidna, dlatego przy niepogodzie można schronić się do jego wnętrza i przeczekać do pojawienia się lepszej aury.

Warto zwrócić uwagę na design przedsionków do przyczepy kempingowej. Może być bardzo różnorodny. Rozmiar można też idealnie do niej dopasować przez co staje się jej typowym przedłużeniem. Czy potrzeba więcej argumentów za zakupem przedsionka? Naszym zdaniem to absolutne must have dla wszystkich miłośników podróży z przyczepą kempingową.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *