styczeń21 , 2022

Top 3 duże błędy, które ludzie popełniają przy pielęgnacji tatuażu plus 3 sprawdzone rady

Najnowsze

Jak przygotować obłędnie zdrowy tort burakowy?

Czy ciasto może być obłędnie smaczne, ale i zdrowe?...

Top 3 duże błędy, które ludzie popełniają przy pielęgnacji tatuażu plus 3 sprawdzone rady

Coraz więcej osób jest zainteresowanych wykonaniem sobie tatuażu. Nawet...

Mikołajowa metamorfoza – zrób coś dla siebie. Top 3 pomysły

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Zazwyczaj najbardziej cieszą się...

Coraz więcej osób jest zainteresowanych wykonaniem sobie tatuażu. Nawet 60% Polaków uważa tatuaż za efektowną ozdobę ciała, a 30% chciałoby zrobić sobie tatuaż. Zatem popularność tego rodzaju wyrażenia siebie rośnie. A jak jest z wiedzą na temat higieny tatuażu? Z tą bywa różnie, a często niepotrzebnie poszukuje się rad na forach internetowych, gdzie niektóre osoby doradzają kompletne głupoty, czasami specjalnie, aby stroić sobie żarty. Problem w tym, że niektórzy biorą to na poważnie. Poznajcie zatem to 3 błędy, które ludzie popełniają przy pielęgnacji tatuażu, a także 3 sprawdzone rady.

Błąd nr 1: kiszenie tatuażu przez cały czas pod opatrunkiem i noszenie obcisłej odzieży

Pierwszy błąd jest dość powszechny. Kiedy się skaleczymy często nosimy bardzo długo plaster, dłużej niż powinniśmy, co prowadzi do tego, że po jego zdjęciu skóra w tym miejscu jest blada, a rana nie zawsze do końca zagojona. Skórze do gojenia potrzebne jest powietrze, dlatego kiszenie tatuażu pod opatrunkiem przez cały czas jest absolutnie błędem. Gdy jesteś w domu jak najdłużej przewietrzaj swój tatuaż, noś też obszerniejszą odzież, najlepiej z naturalnych materiałów. Chodzi o to, by skóry nie podrażniać i nie narażać na niepotrzebne tarcie. Są osoby, które zamiast stosować się do tej zasady noszą obcisłą odzież i przez to rana jest stale pocierana i drażniona. Na pewno gdy wychodzi się z domu tatuaż należy zabezpieczyć opatrunkiem. Nie można go jednak owijać folią spożywczą, bo nie przepuszcza powietrza! Tatuażyści stosują folię do tatuażu, która przepuszcza powietrze. Teoretycznie można ją nosić nawet 3 dni, ale każdy tatuażysta zaleci Ci by przemywać tatuaż w pierwszych dwóch trzech dobach co 2-3 godziny, a wtedy zawsze opatrunek wymieniasz na nowy! Oczywiście po umyciu tatuażu i osuszeniu i przed nałożeniem opatrunku stosuje się środek nawilżający. Potem warto przewietrzyć tatuaż przez kilkanaście minut. Gdy z tatuażu nie będzie się już bardzo sączyć to ten czas można wydłużać.

Błąd nr 2: nawilżanie za dobrymi radami masłem lub olejem zamiast kremem do smarowania tatuażu

Przy pierwszym błędzie wspomnieliśmy o nawilżaniu. I tutaj nie stosuj się do rad z forów internetowych, by zostać januszem biznesu, zaoszczędzić i smarować tatuaż np. masłem czy olejem. To prosta droga do podrażnienia rany. Po to wymyślono krem do smarowania tatuażu, by go używać. Ma odpowiednio zbilansowane składniki nawilżające i owszem opiera się na maśle, ale nie takim zwykłym, a maśle shea. Krem do tatuażu pozwala porządnie nawilżyć tatuowane miejsce. Należy go stosować także gdy pojawią się strupki, a jeśli o nich mowa to…

Błąd nr 3: zdrapywanie strupów, powrót do treningów tuż po wykonaniu tatuażu i gorące kąpiele lub prysznice

Częstym błędem jaki popełniają osoby, które po raz pierwszy zrobiły sobie tatuaż jest zdrapywanie pojawiających się strupków. Absolutnie nie można tego robić, bowiem w ten sposób można zniszczyć sam tatuaż, może rozmyć się pigment, a w skrajnym przypadku dojść do zakażenia. To jeszcze nie wszystko strupki mogą zacząć pękać zbyt wcześnie z powodu wzmożonej aktywności fizycznej, zwłaszcza gdy tatuaże są wykonywane w miejscach gdzie znajdują się stawy. W przypadku każdego tatuażu trzeba wstrzymać się z treningami przez około 2 tygodnie. Ponadto zabronione są też gorące kąpiele i prysznice, które także podrażniają ranę.

Trzy sprawdzone rady dotyczące pielęgnacji tatuażu

Czas na rady dotyczące pielęgnacji. Pierwsza z nich dotyczy mycia tatuażu. Tutaj należy wybrać żel do mycia tatuażu, a ranę zmywać pod chłodną wodą. Osuszanie powinno odbywać się przy użyciu jednorazowego ręcznika bezpyłowego. W ten sposób nie zakazi się rany. Dopiero po osuszeniu stosuje się krem do tatuażu. Druga rada związana jest z tym od czego należy stronić, aby tatuaż goił się szybciej. Otóż w okresie gojenia unikaj picia alkoholu, gdyż rozrzedza on krew, co przedłuża proces gojenia. Nasza rada numer trzy dotyczy tatuażu zagojonego, który także trzeba pielęgnować. Przed wyjściem należy nałożyć krem do tatuażu z faktorem UV 50+.

Teraz już wiesz jak pielęgnować tatuaż i co jest istotne. Pamiętaj też, że nie można korzystać z solarium, kąpiele słoneczne, a także kąpiele w basenie w okresie gojenia są zabronione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here