Jak dojść do siebie po świątecznym obżarstwie – czyli nasze sposoby na stratę dodatkowych kilogramów


Boże Narodzenie, Sylwester, Nowy Rok, Święto Trzech Króli – trzeba przyznać, że te święta i czas wolny nie specjalnie nam służą. Niby w tym czasie mamy celebrować, bawić się i odpoczywać, a jednak nie ma się co oszukiwać, w tym czasie cóż sporo…jemy. A nadprogramowe kilogramy rosną i rosną. Tutaj więc pojawia się pytanie: Jak dojść do siebie po świątecznym obżarstwie. Poznajcie i nasze sposoby na stratę dodatkowych kilogramów.

Stop marnowaniu jedzenia

Z okazji Świąt przygotowujemy sporo jedzenia, a potem cóż, szkoda nam go wyrzucać. Zatem po prostu je jemy, choć nasze możliwości już dawno zostały wykorzystane. A przecież zawsze można z tego impasu wyjść, bo przecież można przed Świętami zaoszczędzić i czas i pieniądze, a przy tym nie marnować jedzenia. W sumie to proste – najlepiej przygotowywać go mniej. Dzięki temu rzeczywiście nie będzie się marnowało. Pomyślcie tylko, że każdego roku 1/3 wyprodukowanego jedzenia ląduje na śmietniku, podczas gdy nadal tak wiele osób czy zwierząt głoduje. Można przygotować tyle jedzenia ile zawsze, przy czym to czego się nie zje nie wyrzucać, lecz wykorzystać do innych potraw. Bigos można podać w bułce pszennej, a np. smażoną rybę z dodatkiem warzyw. Warto więc dania zamrozić i dzięki temu zaoszczędzicie sporo czasu, bo przecież zamiast gotować będziecie tylko wyjmować z zamrażalnika i odgrzewać. Skoro to już jasne, to teraz czas przejść do naszych rad na pozbycie się dodatkowych i zbędnych kilogramów.

Ruch to podstawa

Oczywiście nie odkryjemy Ameryki stwierdzeniem, że aby pozbyć się dodatkowych kilogramów należy się ruszać. Przy czym każdy wie, jak z tym ruchem bywa. Zamiast pójść pobiegać ogląda się seriale, a potem jeszcze mówi się, iż zwyczajnie nie ma czasu na aktywności. A przecież tak wcale nie musi być. Jednocześnie jeżeli nie macie dużej motywacji, by rozpocząć dzień aktywnie, choćby od joggingu czy regularnie ćwiczyć na siłowni, to mamy dla Was całkiem dobre rozwiązanie, czyli jazdę na rowerze. Rowery dla każdego to dobry wybór, nie, to nawet świetny wybór. Tym bardziej, że właśnie na rowerze można dojeżdżać do pracy – chyba tutaj nie musimy nikogo przekonywać, że dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziecie wydawać tak dużo na benzynę. Swoją drogą jazda na rowerze jest bardzo przyjemna. Wyzwala endorfiny i pozwala się odprężyć. Pedałując zawsze możecie słuchać muzyki czy też audiobooka. Jeżeli obawiacie się, że Wasza kondycja stoi w opozycji do słowa „dobra”, to nie musicie się wcale martwić. W końcu zawsze możecie zdecydować się na zakup roweru elektrycznego, a dzięki wspomaganiu nawet dłuższa trasa nie będzie Wam straszna.

Dieta jako zdrowy styl życia

Na myśl o dodatkowych kilogramach większość osób przyjmuje niezbyt dobrą postawę, czyli zwyczajnie zaczyna się odchudzać poprzez niejedzenie, czyli zaczyna się głodzić, choć są i tacy, którzy zażywają tabletki na odchudzanie. Jedno i drugie rozwiązanie jest szkodliwe i głupie. Poprzez jedno i drugie bardzo łatwo można dorobić się niedoborów, a dodatkowe kilogramy powrócą jak bumerang, tyle, że jeszcze z nadwyżką. A przecież nie tego oczekujecie. Na szczęście może być inaczej. Po prostu czas najwyższy na zmianę diety na zdrową i zbilansowaną, ale nie na tydzień czy miesiąc, lecz na cały czas. Nie można zapominać, że dobra dieta to dieta lekkostrawna, oparta o produkty wysokiej jakości, a także zbilansowane.

Ale jak to zrobić?

Cóż, to łatwe, nadmiar jedzenia zawsze można oddać dla potrzebujących. W wielu miastach znajdują się lodówki dla takich osób. Wy zaś możecie rozpocząć zdrowe odżywianie. Jeżeli nie macie specjalnych chęci na gotowanie, to jest jeszcze inna opcja, czyli wybranie cateringu dietetycznego. Jedzenie jest różnorodne, smaczne i wcale nie takie drogie, a przy tym macie pewność, że posiłki będziecie dojadać do końca, zatem nic się nie zmarnuje. Czyli już wiecie, że ruch, i zdrowa dieta. Zamiast jazdy na rowerze możecie spacerować czy biegać, jednak pamiętajcie, że zakup roweru nie jest dużym wydatkiem. Wystarczy tylko, że wejdziecie na stronę sklepzrowerami.pl . Na pewno znajdziecie coś dla siebie. Przypominamy również, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *