Joga na początek


Ćwiczenia jogi dla początkujących polega głównie na nauce wykonywania prostych pozycji. Dość często wykonuje się również modyfikacje trudniejszych asan z pomocą pasków i klocków.

Joga – zalety

Główną zaletą ćwiczenia jogi jest łączenie wzmacniania mięśni z ich regularnym i mocnym rozciąganiem. Są to plusy, ale i jest wiele odmian jogi, zaczynając od klasycznej jak np. hatha joga. Można również spokojnie wykonywać asany, czyli jogicznych pozycji. Natomiast ciekawą opcją o wielu właściwościach pro zdrowiu może mieć ashtanga joga, odmiana, która przechodzenie z pozycji do pozycji odbywa się dość szybko.

Na początku z pewnością warto zwrócić uwagę na te spokojniejsze jej odmiany, w których głównie przykłada się do prawidłwej pozycji wykonywania ćwiczeń.

Przeażnie zawsze wykonuje się ćwiczenia oddechowe do poprawienia utlenienia organizmu. Często są integralną częścią asany lub oddzielnym fragmentem zajęć.

Lista pozostałych zalet jogi:

  • redukcję stresu,
  • likwidowanie nadmiernego napięcia mięśniowego,
  • dotlenienie organizmu,
  • łagodzenie bólu pleców.

Prowadzący zajęcia jogi twierdzą wspólnie, że joga pomaga uwolniać z organizmu od toksynu, dodaje energii, poprawia odporność, reguluje pracę układu hormonalnego i spowalnia procesy starzenia.

Jak się przygotować do zajęć

Do ćwiczenia jogi nie ma potrzeby inwestować dużyć ilości pieniędzy – wystarczą wygodne ubrania – ważne, aby nie krępowały ruchów podczas ćwiczeń. Zajęcia są na boso – sportowe buty niepotrzbne. Jest jedna najważniejsza rzecz – dobra mata. Musi być dłuższa niż ta zwyczajna sportowa, cienka i antypoślizgowa.


Jedna odpowiedź do “Joga na początek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *