Długie paznokcie – jak je zapuścić


Długie paznokcie – jak je zapuścić, aby były długie i wyglądały zdrowo? Trzeba na pewno działać kompleksowo. Najpierw należy wyposażyć się w dobrą odżywkę, papierowy pilnik, olejek do paznokci i kilka produktów, które będą potrzebne do sporządzenia domowych maseczek.

Należy pamiętać, że paznokcie rosną około 3-4 mm w ciągu miesiąca. Warto pamiętać, aby paznokcie były mocne i niełamliwe, należy zadbać o odpowiednią dietę bogatą w składniki takie jak witaminy A, B1, B2, B6, B12, E, PP, H oraz bogate w żelazo, cynk, jod, kwas foliowy.

Nożyczkom mówimy NIE

Aby skrócić paznokcie nie należy używać nożyczek. Należy je zmienić na papierowy lub szklany pilnik. Następnie trzeba pamiętać, aby piłować paznokcie zawsze w określoną jedną stronę, dość krótkimi, ale delikatnymi pociągnięciami. Zapytacię się dlaczego? Jest to podyktowane, że nie będą się łamać i kruszyć.

Odżywki

Prosty sposobem są odżywki, aby zapuścić zdrowe i długie paznokcie. Należy skierować się do drogerii za kilka-kilkanaście złotych. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na jej skład i sprawdzić, czy ma witaminy m.in. A i E, wyciągi z aloesu, keratynę, żeń-szenia, krzem i wapń.

Te odżywki należy stosować codziennie. Na rynku znajdziesz takie produkty, których nie ma potrzeby używać zmywacza do lakieru.

Taka odżywka wzmocni i co ważne nawilży płytkę, a skutkiem będą mocne paznokcie i co może najważniejsze, nie będą się rozdwajać.

Polub się z domowymi maseczkami

Należy sobie w kalendarzu, każdego tygodnia zanotować, że należy przygotować regenerująco-odżywiającą maseczkę z domowych produktów.

Skuteczna i sprawdzon odżywka do paznokci, to maska przygotowana na bazie siemienia lnianego. Należy przygotować papkę z nasion i zanurzyć dłonie na około 15 minut.

Olej na paznokcie

Wbrew pozorom nie tylko olejowanie włosów jest na czasie. Używanie olejków pozwoli aby nie tylko zapuścić wymarzone długie paznokcie, ale także będzie miało pozytywny wpływ na występowane suche skórki wokół nich – będą nawilżone i miękkie. Co stosować – olej arganowy, olej rycynowy i olejek herbaciany.

Krem do rąk?

Mamy już czas jesienno-zimowy i sam w sobie krem do rąk Must Heave. Na pewno nie brakuje tego w damskiej torebce.


Jedna odpowiedź do “Długie paznokcie – jak je zapuścić”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *